Aktualizacja: 28.07.2015
Napisz do nas
Oœrodek Szkolenia Monocyklistów

I Zlot Monocyklistów w Polsce
Chrzelice 27-28.08.2005W małej miejscowości Chrzelice (Gm. Biała, pow. Prudnik, woj. Opolskie) w dniach 27-28 sierpnia 2005 roku odbył się pierwszy w naszym kraju Zlot Monocyklistów. Organizatorem zlotu była Sekcja Monocyklistów z Chrzelic działająca w ramach Stowarzyszenia Odnowa Wsi Chrzelice. Chrzelicka sekcja w czerwcu tego roku obchodziła 35 lecie swego istnienia.

Dużą pomoc oraz sponsoring zapewnił Pan Tomasz Wysocki, szef salonu rowerowego ROVE w Opolu. Jest to pierwszy w Polsce salon oferujący bogatą gamę monocykli firmy Qu-ax.

Zlot odbył się w gospodarstwie agroturystycznym Pana Krzysztofa Burosza, który wraz z żoną bardzo gościnnie przyjęli uczestników zlotu. Noclegi, wyśmienite jedzenie, ognisko oraz wspaniała atmosfera sprzyjała integracji ludzi zafascynowanych monocyklami.

Uczestnicy na zlot przyjechali m.in. z Krakowa, Słupska, Opola, Białegostoku, Łodzi, Rzeszowa, Kędzierzyna-Koźla. W trakcie spotkania wymieniano m.in. uwagi na temat sprzętu czy też technik nauki jazdy (kolega Grzegorz z Białegostoku pokonał ponad 650 km aby nauczyć się jazdy na monocyklu). Oprócz tego wspólne treningi, dużo jazdy w terenie oraz demonstracja przeróżnych ewolucji na monocyklach.

W trakcie zlotu wszyscy goście zostali zaproszeni na pokaz chrzelickiej sekcji, który odbył się w sobotę 27 sierpnia w trakcie festynu na boisku miejskim w Ozimku. Okazją była Inauguracja Sezonu Piłkarskiego. Inną atrakcją dla uczestników zlotu był wyjazd w teren na monocyklach. Kilkunastokilometrowa trasa przebiegała przez różny teren (droga asfaltowa, polna, leśna), a punktem kulminacyjnym był trening przy pałacu w Mosznej. Na tamtejszych parkowych alejkach oraz przypałacowym dziedzińcu (w tym na wielu kamiennych schodach) grupa demonstrowała jazdę i ewolucje na monocyklach.

Zjazd zakończył się w niedzielę 28 sierpnia o godz. 18.

   Eryk Murlowski
   Vice-prezes Stowarzyszenia
   Kierownik Sekcji Monocyklistów

Galeria

treningi

pokazy w Ozimku

ognisko

wyjazd do Mosznej


Eryk Murlowski    
powrót do strony głównej